Як правильно шукати роботу

Якщо Вам потрібна робота в Києві або будь-якому іншому місті, то в першу чергу потрібно написати резюме. Це дозволить вам якомога якісніше підійти до пошуку. Про те, як саме має виглядати Ваше резюме, є дуже багато різної інформації в інтернеті. Рекомендуємо спочатку вивчити якомога більше матеріалів і поставитися до написання резюме серйозно. Пам’ятайте, що це перший контакт з Вами з боку роботодавця, так що якщо Ваше резюме буде посереднім, то існує високий ризик, що вам ніхто так і не напише.

Резюме написано, саме час максимально включити всю активність і задіяти всі можливі ресурси для пошуку роботи.

Тут можна перерахувати наступні варіанти для пошуку:

 1. Сайти з пошуку роботи — зручний і швидкий спосіб підібрати професію вашої мрії. Тут є зручні фільтри, завдяки яким Ви легко зможете знайти конкретно ту вакансію, яка буде найбільш цікавою.
 2. Друзі та знайомі — неочевидний, але дієвий метод знайти роботу. За фактом, більшість вакансій можна знайти саме через знайомих.
 3. Офіційні сайти компаній — пошук роботи безпосередньо «з перших рук». Це вже складніше, але при правильному підході можна без особливих проблем знайти великі компанії, які виставляють на своїх сайтах оголошення по найму на роботу.
 4. Соціальні мережі — ми проводимо багато часу, просто гортаючи стрічку новин, але варто тільки ввести запит «робота», як відразу знайдеться безліч груп з потрібними вакансіями. Існує навіть спеціальна соціальна мережа Linkedin де кожен може шукати роботу за абсолютно новою технологією.
 5. Служба зайнятості — в Україні є налагоджена мережа з пошуку роботи, варто лише стати на облік і отримувати різні пропозиції з потрібними Вам професіями.
 6. Газети — у газетах з оголошеннями про роботу публікують безліч вакансій. Найчастіше — для робітничих спеціальностей. Але можна знайти пропозиції і для офісних працівників.

Будь-який з цих способів допоможе Вам знайти роботу до душі, варто тільки докласти максимум зусиль і набратися терпіння.

Етап співбесіди — як себе поводити

Роботодавець відгукнувся на резюме. Вас запрошують на співбесіду, тому потрібно правильно до нього підготуватися:

 1. Дізнайтеся якомога більше про компанію — найзручніший спосіб — почитати принципи та напрямки діяльності в описах вакансії.
 2. Придумайте розповідь про себе. Якщо Ви хочете отримати роботу, доведеться в основному говорити про власний досвід, навички, знання, професійний шлях і досягнення. Тому варто заздалегідь підготувати коротку розповідь про себе.
 3. Підготуйте ряд питань роботодавцю, за типом «як буде проходити мій робочий день?» ¸ «За якими критеріями Ви будете оцінювати мою роботу» та інші.
 4. Подбайте про свій зовнішній вигляд. Як не крути, але «зустрічають по одягу».
 5. Ні в якому разі не запізнюйтеся. Пунктуальність — найкращий показник Вашої зацікавленості в роботі.
 6. Говоріть правду. Краще не прикрашати Ваші здібності. Правдивість на співбесіді — запорука успіху.
 7. А головне — розслабтеся і частіше посміхайтеся. Роботодавці відчувають Ваш настрій і відкритість. Позитивний настрій — ось що дійсно допомагає отримати професію, про яку Ви мріяли.

Як перевірити, чи підходить Вам обрана професія

І ось — здійснилося, Ви знайшли роботу своєї мрії. Хочете переконатися, чи впораєтеся з новими обов’язками? — врахуйте деякі моменти:

 1. Дізнайтеся, що конкретно потрібно робити, чого саме роботодавець від Вас очікує.
 2. Спробуйте влитися в новий колектив — це не тільки полегшить адаптацію, а й допоможе краще зрозуміти рівень вимог керівництва.
 3. Не панікуйте і не намагайтеся робити все і відразу. Помилятися — це нормально, по суті це і є досвід.

Пошук роботи — справа дійсно нелегка і може затягнутися на кілька місяців. Головне — не втрачати надію і вірити в краще!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *